Feeder, jak większość wędkarskich nowinek, przybyła do nas z Anglii. Jest to tzw. gruntowa metoda łowienia ryb, polegająca na zarzucaniu wędki wraz z koszyczkiem zanętowym. Przynęta, jak i zanęta znajdująca się w koszyczku, utrzymywana jest w okolicy dna łowiska.

Koszyk wypełniony jest specjalną mieszanką zanęt przygotowanych pod tę metodę. Idealnie opracowana konsystencja pozwala produktowi dobrze trzymać się podajnika. Można również używać zanęty w formie pelletu, który nadaje się do użycia po uprzednim przygotowaniu: zalewamy go wodą, do której można dodać rybi aromat, wzmacniający wabiące działanie zanęty, nadmiar wody odlewamy i możemy działać.

Method Feeder od klasycznego Feedera różni się... koszyczkiem. Jego nowy, bardziej płaski kształt, pozwala w perfekcyjny sposób prezentować zawartość na dnie, tym samym powodując większe zainteresowanie ryb takich jak: karpie, węgorze, amury, leszcze i inne.
W Methodzie używa się sprężyn lżejszych niż w klasycznym Feederze, ponieważ jest on przygotowany pod kątem dokładności, a nie zasięgu wyrzutu, w tej metodzie liczy się precyzja. Jeśli zależy nam na dobrych wynikach wędkarskiej posiadówy, warto zainwestować odpowiedni sprzęt. Na co zwrócić uwagę?
Przed zakupami do Method Feeder, dobrze byłoby udać się na nasze docelowe łowisko, by poznać z czym nam przyjdzie walczyć. Zbiornik jest szeroki czy wąski, oblegany przez wędkarzy, czy raczej pusty? Wszystko ma znaczenie. Jeśli chcemy udać się na duże, zapełnione ludźmi łowisko – nie znajdziemy ryb przy brzegu, przyda się długa wędka. Chcesz łowić duże ryby? Wybierz wędkę o odpowiedniej giętkości, weź pod uwagę, że karp, czy inne duże zwierzę łatwo się nie podda i może walczyć w trakcie holowania. Wędka musi być na tyle miękka, by amortyzacja uchroniła zdobycz przed zerwaniem siebie z haczyka lub urwaniem całego zestawu zanętowego.

Najczęściej spotykany, podstawowy zestaw do Method Feeder, składa się z:
• wędzisko – wyrzut 40 do 120 g, średnia długość 3m
• kołowrotek – średniej wielkości, mniejszy od klasycznego Feedera
• żyłka lub plecionka
• koszyczek zanętowy
• hak